top of page

Tesisimiz

En Son Sistemleri Kullanıyoruz

Ermadencilik olarak en son sistemleri ve makineleri kullanmayı tercih ediyoruz.

Kum Yıkama Tesisi

Kaliteli ince taneleri koruyan ve doğrudan banttan pazara hazır, spesifikasyona uygun kum ürünlerini garanti eden dünyanın önde gelen ıslak işleme teknolojisini kullanıyoruz.  

 

İnce malzeme yıkama ve sınıflandırma tesisi, kumu kaliteli kum ürünlerine rafine ediyor. Silika parçacıklarına yapışan demir oksit gibi impüriteler parçacıkların yüzeyinden temizlenir.

sand washing plant
358052e6-c487-44ed-87d5-50b7aa87a61b.jpg

Su Geri Dönüşümü

Su kıtlığı ve yönetimi, birçok çevresel zorluğun merkezinde yer alır ve dünyanın her yerinde madencilik alanında önemli bir tartışma konudur. Sürdürülebilir uygulama ve süreçlerden kaynaklanan faydalar iki yönlüdür; ekonomik olarak avantajlıdırlar ve çevre üzerindeki etkimizi en aza indirirler.

Su çıkarma ve tesise pahalı su pompalama işlemine bir alternatif olarak AquaCycle'ı kullanmaya karar verdik ve proses suyunun %90'a kadarının anında devridaim için geri dönüştürülmesini sağlayarak doğaya maliyetli su tüketimini önemli ölçüde azaltan yüksek verimli bir su yönetimi çözümü kullandık.

Kil Üretimi

Dünyada üretilen killerin yaklaşık %75'i pişmiş ve şekillendirilmiş seramik ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.

Seramikler, bir veya daha fazla metalin metal olmayanlarla birleşmesi sonucu oluşan inorganik bileşenlerdir. Genellikle kayaların dış etkenler altında parçalanmasından sonra oluşan killer, çini killeri ve benzeri malzemelerin yüksek sıcaklıklarda pişirilmesiyle üretilirler.

Firmamızın ürettiği seramik killer, ağırlıklı olarak Türkiye'deki seçkin seramik fabrikalarına tedarik edilmektedir.

DSC_0350.NEF
bottom of page