top of page

Hakkımızda

Madencilik Yapıyoruz

8f8e245d-017e-4e0c-9e4c-b7b220a6b845.JPG

Ermadencilik

Türkiye'de mevcut yerli maden kaynaklarının sadece toplumsal kalkınmanın sağlanması için değil, rekabet gücünün artırılması ve ülke ekonomisine katkı açısından da önemli olduğu düşünülmektedir.

Aile şirketimizin ilk kuşak üyeleri madencilik faaliyetlerine 1967 yılında İstanbul Kemerburgaz/Ağaçlı Köyü bölgesinde refrakter kil üretimi ile başlamıştır; 1973 yılından itibaren de kömür üretimini bünyesine katmıştır. Daha sonra 2. Kuşak 1989’da Er Madencilik şirketini kurarak kil ve kömür üretimine devam etmiştir. 1990-2011 yılları arasında kömür üretimi dışında ülkemizdeki çeşitli seramik fabrikalarına seramik kili tedarik etmeye başlamıştır. 2011 yılı itibari ile faaliyet alanını değiştiren firma, İstanbul Şile'de seramik, refrakter ve vitrifiye killerin yanı sıra silis kumu üretimi de yapmaktadır.

Ermaden, 2018 yılında Şile ilçesindeki Kalealtı ocağında kum işlemeye başlayarak iş alanlarını çeşitlendirmiştir. Yerel pazarda inşaat kumuna yönelik artan talebe yanıt olarak kum rezervlerinin potansiyelini fark eden Ermaden, kumun verimli bir şekilde işlenmesi ve 40 dönüm Kalealtı ocağında yeni bir yıkama tesisi kurmak için endüstrinin uzmanlarıyla ortaklık kurmuştur.

İlişkiler

Türkiye'nin önde gelen yerli hammadde tedarikçilerinden biri olarak hemen hemen her seramik ve beton fabrikası ile ilişki kurmayı başardık.

Tecrübe

Bu alandaki 55 yıllık tecrübemize güveniyoruz. 1967'den beri Türkiye'de madencilik standartlarını yükseltmek için çalışıyoruz.

Güncellik

Kaliteyi sunmak için ocaklarımızda en yeni sistem ve makineleri kullanmayı tercih ediyoruz.

Hedefimiz

Madenciliği Geliştirmeye Katkı Sağlamayı Amaçlıyoruz

Misyonumuz, ülkemizdeki hammadde potansiyelini kullanarak seramik fabrikaları ve inşaat firmalarına kaliteli ve güvenilir malzeme tedarik etmektir.

Ülkemizin kaynaklarını kaliteden ödün vermeden ele alarak yeni pazarlar ve iş fırsatları bulma vizyonunu paylaşıyoruz.

DSC_0368_edited.jpg
bottom of page